Nazwa klubu

Skąd nazwa klubu Madras ?

W związku z tym, że mieszkańcy Goleszowa od dawien dawna nazywani byli przez sąsiadów „Herbaciorzami” – Ludowy Klub Sportowy przyjął nazwę od popularnej wówczas herbaty Madras.

Szkółka Piłkarska

Na wiosnę 2018 roku z inicjatywy prezesa klubu Jana Kwarcianego i radnego Jerzego Krawczyka zawiązuje się szkółka piłkarska z dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej w Książnicach.

Dzięki temu prezes pisze projekt do MSiT w Warszawie o dotację na rozwój sportu. W czerwcu dostaje 10 tysięcy zl dotacji na trenowanie dzieci i sprzęt sportowy do treningu. Zatrudnia dwóch trenerów tj. Darłak Dariusz i Mazur Marcin do trenowania dzieci. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu na obiekcie w Goleszowie. Z dotacji kupuje piłki , bramki i sprzęt do treningów.

22 września 2018 Darłak Dariusz – trener zaprasza na turniej piłkarski w Tuszymie ,  gdzie młodsze dzieci zajmują 4 miejsce a starsze dzieci 3 miejsce i puchar.

Mamy nadzieję ze w przyszłym roku też dostaniemy dotację z MSiT na działalność i rozwój sportu na naszym terenie.